Poštovana/i,
    Zovem se Momir Stojanović i imam 66 godina. Krajem 2001. god. dijagnostifikovan mi je hepatitis B. Kako u to vreme nije bilo drugih lekova, preporučeno mi je da uzimam Oligogal i Leprotek, što nije dalo pozitivne rezultate. Šta više, juna 2006. moji nalazi (ALT, AST) su se naglo pogoršali i tada sam primljen na Infektivnu Kliniku u Nišu, gde mi je određena terapija Roferonima. Posle dva meseca i ova terapija je prekinuta, jer nije dala nikakve rezultate, a istovremeno je dovela do pada leukocita, tako da se umesto Roferona uvodi Lamivudin (Zeffix) od 100 mg. Lamivudin sam uzimao redovno, gotovo godinu dana, jednom dnevno. Terapija je u to vreme davala rezultate, budući da su mi rezultati bili sve bolji i došli gotovo do normalnih granica. Međutim, u to vreme moj kardiolog mi u terapiju uvodi Concor i tada transaminaze ponovo počinju da rastu, iako sam i dalje redovno uzimao propisanu teapiju za hepatitis B. Nakon konsultacije sa kardiologom prestajem da uzimam Concor, ali rezultati se nisu poboljšali. Februara ove godine, zbog konstantnog uvećanja transaminaza i pored dugotrajne terapije Lamivudinom, na Infektivnoj Klinici mi ponovo uvode Roferon (u pojačanoj dozi u odnosu na prvi put). Nakon mesec dana mi ponovo izbacuju Roferone, jer su opet negativno uticali na nalaz leukocita, a i vrednosti transaminaza su bile sve lošije. Nakon poslednjeg pregleda (jula 2008.), gde su mi rezultati bili AST - 111 ALT - 197 lekari donose odluku da me skinu sa terapije Lamivudinom, na koji sam postao rezistentan nakon 2 godine redovnog uzimanja.
    S obzirom da su mi lekari saopštili da su iscrpljeni svi lekovi sa pozitivne liste, interesuje me da li postoje lekovi novije generacije u inostranstvu, efikasniji od Lamivudina i da li postoji šansa da daju pozitivne rezultate, s obzirom na moje godine i dugotrajno lečenje. Napominjem i da sam dugogodišnji dijabetičar (tip 2, nisam na insulinu), što dodatno otežava moje ionako vrlo ozbiljno zdravstveno stanje.
    U nadi da ćete uvažiti moju molbu i uputiti mi odgovarajući savet, srdačno Vas pozdravljam.
    S’poštovanjem,
    Momir Stojanović