Poštovani,
    Imam probleme sa stomakom oko 2 godine. Stolica mi bude uredna jedno vreme, a onda postane kašasta, sa sluzi i krvi , ali oko nje, i to 2-3 puta dnevno. Prvo pražnjenje je ok, a onda se pojave navedeni simptomi i stolica bude i tanka. Takođe, mi se u tom periodu javlja krčanje u stomaku i osećaj blage nadutosti. Bez ikakve terapije i lekova sve se vrati u normalu. Pre godinu dana radila sam gastroskopiju. Dijagnoza je hronični gastritis i želudačna kila. Imam i izražene hemoroide spoljne i unutrašnje. Problemi mi se javljaju obično posle uzimanja jake i ljute hrane i kad sam jako nervozna. Na kolonoskopiju ne smem da idem.

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Poštovana,
      ne treba da uradite kolonoskopiju koja je najmerodavnija dijagnosticka metoda kod tegoba koje Vi imate. Pregled može da bude neprijatan, ali to ne sme da Vas spreči da pregled ne uradite. Postoji mogućnost da imate zapaljensku bolest debelog creva. Pozdrav