Postovani profesore, rekli ste mi da uradim pregled stolice zbog candide, to sam uradila i cekam rezultate, radila sam i test na heliko bakterije i pozitivan je, imam 6,6 , pre dva meseca sam imala heliko bakterije 3,27 pila sam omeprol 3kutije i 2 kutije sinacilina. Razumem da ne moze odmah da se izleci, ali kako je moguce da mi se povecala bakterija i pored lekova, da li mi mozda nije bila prepisana dobra terapija? Imam jos jedno pitanje: ako mi stolica bude pozitivna na candidu, da li je moguce da se mogla prosiriti jos negde i kako se moze ustanoviti gde se ona nalazi sve, da li ima samo jedan test za sve, preko krvi ili tako nesto...Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana, niste uzimali dobru terapiju jer pored sinacilina uzima se jos jedan antibiotik , zajedno samo sedam dana uz Omeprool. Drugo test na H. pylori treba raditi tek nakon 6 meseci. Kandida se moze ispoljiti i u ustima i u vaginalnom brisu sto se dokazuje uzimanjem briseva sa tih mesta. Pozdrav