Postovani doktore, imam 39 god. Verovatno i na osnovu simptoma, imam Hiatus hernia. Molim Vas, koja terapija je najefikasnija, kako se primenjuje i po mogucnosti objasnite malo detalje u vezi ove bolesti. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovani, isled slabosti dijafragme ili povecanog pritiska u trbuhu deo zeluca povremeno ili stalno bude u grudnoj duplji. Morate da jedete cesce, kolicinski manje, da izbegavate slatko i pepermint, da spavate sa podigtnutim uzglavljem, da oslabite ukoliko ste gojazni, da 3h pre spavanja ne jedete. Treba videti da li je prisutna H. pylori infekcija. Ukoiliko je prisutna uzimaju se dva antibiotika posemi 7 dana i jedan od lekova iz grupe inhibitora protonske pumpe. Ukoliko nema bakterije uzimaju se samo inhibitori protonske pumpe koje ce Vas lekar znati da propise. Pozdrav