Nisam sigurna da li je moje pitanje bas za ovu oblast, ali probacu. Imam 17 god i u poslednje vreme osecam neku kiselost u ustima koja me nadrazuje i osecam se neprijatno, a cini mi se da ona prouzrukuje i neprijatan zadah kojeg nikako ne mogu da se resim. Ne znam da li je sve ovo uopste povezano s Vama,  ako jeste odgovorite mi sta je ta kiselost, kako da je se resim, kao i loseg zadaha. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 09. 2008.
    • Postovana, povecana kiselost u ustima je najverovatnije posledica vracanja kiselina iz zeluca u jednjak i u usta. Predlazem da uzimate lekove iz grupe inhibitora protonskre pumpe (Omeprol ili Controloc ili Nexium) 2x1 pola sata pre jela najmanje 4 nedelje. Pozdrav