Postovani doktore,molim Vas za brzi odgovor.Moja majka vec duze vreme ima problem sa stolicom,hronicni zatvor,unazad 5-6god.pije laksative prvo dulkolaks a sada Na-pikosulfat i senu svakodnevno bez toga ne moze.Saznali smo da je sena stetna ako se koristi duze .Da li je to tacno?Sada smo uzeli neke tablete biljne sa Aloom verom. Pre 6 meseci je radila ultra zvuk abdomena i sve je bilo uredu.Da li taj zatvor moze da potice od drugih lekova[pije Nozinan,Bromazepam -ona ima63godine]?Sta da radimo?Da li je to opasno ona nema krvave stolice?

    Odgovoreno: 29. 08. 2008.
    • Postovana, te lekove koje koristi Vasa majka dovode do stvaranja navike, dakle treba ih iskljuciti. Nozinan i Bromazepam mogu usporiti rad creva i izazvati zatvore. Predlazem da se javite gastroenterologu da je klinicki pregleda. Mozda ce biti potrebno da se uradi kolonoskopija. Pozdrav