Moja baka ima 80 godina i primetio sam jedno izvesno vreme da ima smanjen obim stolice u prečniku, ali te stolice nisu krvave i ima lažne pozive na defekaciju (povremeno). Ima gubitak u telesnoj težini, za godinu dana izgubila je 9 kg i nema nikakve bolove.
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Sve što ste naveli je vrlo sugestivno za proliferativni proces u završnom dela debelog creva. Biće dovoljan rektoskopski pregled. Pitanje je naravno koliko je ona u dobrom opštem stanju i u slučaju potrebe za operacijom da li bi njen organizam to mogao podneti..u SVAKOM SLUČAJU JAVITE SE GASTROENTEROLOGU...