Već duže vrijeme imam problema sa želucem, bar ja mislim da je to problem... Jer mi posebno naveče kad legnem da spavam bude loše,  tj. želudac me steže tako da mi se sve u predjelu pluća nekako zgrči i tek malo kasnije me popusti..ali sve zavisi šta jedem i kada.. Danas sam pokupila nalaze, i sve je otprilike u granicama normale, sem sedimentacije koja je 30 i bilirubina koji je 28.. Imam takodje i dosta bakterija na nalazu urina... Stvarno sam zbunjena, jer se par sati (nekad i čitav dan) osjećam super, a onda sat dva me muči to..nekako mi je to olakšanje, jer da sam ozbiljno bolesna vjrovatno se ne bih tako čas osjećala skroz zdravo, a čas bila "mrtvi bolesnik" kako kažu! Mama mi je zakazala pregled kod privatnika specijaliste za želudac, jetru itd. jer je u Domu zdravlja gužva i morala bih čekati mjesec dana, a to ne mogu...
    Šta Vi mislite šta mi je i šta treba da treba da radim?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Prvo naravno treba ustanoviti na osnovu karakteristika tog stezanja da li je stvarno u pitanju bol iz želuca ili nešto drugo. Ako se pokaže da je tako može da se uradi to da ,,progutate sondu" da bi se videla unutrašnjost probavnih organa. Ali uvek je bolje prvo pokušati sa terapijom npr Loseprasol 20 mg dnevno pola sat pre jela 3-4 nedelje, pa ako nema poboljšanja onda ,,gutati sondu" ..