Moj tata ima dijagnozu kancer debelog creva metastaza crni drob i deo pluća. Da li je potrebna operacija jer lekari kažu samo 3 meseca rok i da ne pomaže nikakva operacija.
    Molim za Vaše mišljenje. Inače ima 75 god i jako je vitalan . Sedimentacija je 6 HB 150, ali CEA je 134 i GIM 791.

    Odgovoreno: 22. 11. 2008.
    • Ako su nadležni lekari rekli da operacija ne bi donela korist onda je to sigurno tako. Maligno oboljenje ima smisla lečiti operativnim putem onda kada je tumor još u početnom stadijumu. Kada se pojave metastaze kao u slučaju Vašeg oca, nemoguće je operativnim putem odstraniti sve maligne ćelije proširene po organizmu.