Moja sestra ima cervikalni sindrom vratnog dela kičme i kada ima glavobolje i vrtoglavice one su praćene mučninom, ali bez povraćanja, nagonom za podrigivanjem i gasovima. Kada nema glavobolje, nema ni mučnine.
    Šta biste joj predložili da se smanje te mučnine.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ne znam kojim poslom se bavi, ali to češće kod ljudi koji mnogo vremena provode u sedećem stavu za računarom npr. Ako je i kod nje to slučaj onda što više šetnje i rekreacije  a što manje sedećeg stav. I naravno pregled fizijatra sa prethodnom dokumentacijom uključujući i nalaz neurologa.