Pre tri meseca počelo je nadimanje donjeg stomaka, čim nešto pojedem donji stomak se naduje, creva se stalno čuju i osetno pomeraju, stalno mi je muka, u ležećem položaju mi stalno nešto kuca, veoma često mi se povraća, izgubila sam na kilaži. Na snimanju sa bariumom ,, snimak je pokazao da postoji dosta kiseline,, i gasova u stomaku. Pre nekoliko dana sa leve strane pojavilo mi se jedna izraslina koja je bolna na dodir. Uradila sam i snimak debelog creva i on je uredu.

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Mislim da bi u Vašem slučaju bilo dobro uraditi test stolice na svarljivost. Takođe ultrazvučni pregled stomaka uključujući i ginekološki pregled pored rutinskih laboratoriskih analiza krvi i urina bi imalo smisla uraditi. Rentgenski snimak sa barijumom nije toliko precizan koliko endoskopski pregled..