Imam heliko bakteriju, pozitivan 4,5. Interesuje me kako se ona dobija - ukoliko je prenosiva, kako mogu da zaštitim ukučane, kakav način ishrane treba da koristim i koju terapiju?
    Hvala!

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ova infekcija se prenosi oralnim putem ali mislim da nema smisla razmišljati o tome kako da zaštitite ukućane jer je možda i oni imaju.Mnogo ljudi ima ovu bakteriju..ali problemi sa digestivnim traktom nastaju i iz drugih udruženih razloga.(pojačano lučenje želudačne kiseline,pušenje,korištenje diklofena,brufena,andola i sl.) Ishranu koristite onu koja vam prija a bakterije se rešavate dvojnom antibiotskom terapijom(u toku nedelju dana) koju Vam treba prepisati Vaš lekar a ne da je sami uzimate. Uz ovu terapiju se preporučuje i kratkotrajna primena lekova tzv.inhibitora protonske pumpe..(u toku ne više od 4 nedelje) ..