Imam 24 godine, ispovracao sam se uvece, imao sam stomacni virus ili blaze trovanje hranom, doktorka mi je prepisala nolpazu i enterofuril. Kada sam zavrsio kutiju enterofurila vratio sam normalnu ishranu i osecao maglu u glavi kao da nesto nije u redu. Nakon toga su krenule zutiji prolivi, vratio sam se na ishranu pa onda opet normalno i onda je opet krenulo nakon epizode povracanja, gastroenterolog mi je prepisao rabeprazol 20mg 10 dana i espumisan gaviscon itd pa smo spustili dozu na 10 dana i dijagnoza je PI-IBS. Medjutim, mene je stres oko dijagnoze jako kidao zato sto mi je povecan kalprotektin (prvo 621 pa 156 pa 357. Ostali nalazi su bili normalni) i povecane su mi amilaze u serumu i urinu i googlovanjem okolo i simptoma pa sam postao jako anksiozan, dobio sam eloryqu i bromazepam i odlucio da ostavim rabeprazol na svoju ruku jer sam mislio da mi ne treba vise i evo danas 4 dana odlucio sam da uzmem pola limenke koka kole da testiram i nakon toga mi bromazepam nije pomogao za san i imao sam mucninu celu noc i ispovracao se ujutru nakon sto sam uzeo rabeprazol i terapiju eloryqe i bromazepama. Vraticu se na 10mg rabeprazola ujutru i psihijatar je rekao da ostanem na 5mg eloryqe i da uzmem klometol za mucninu. Imate li savet ili misljenje? Ct skener pokazuje mezentericne i pericekalne uvecane limfne cvorove i elongiranu zucnu kesu ali sam visok pa kazu da je to normalno. Intestinalni ultrazvuk pokazuje prominentnu submukozu u terminalnom ileumu ali bez zadebljanja crevnih zidova. Na ultrazvuku creva se jedino i vizuelizovao apendiks i tu je izgledao normalno
Ako Vam je povećan kalprotektin, onda se u Vas ne radi o IBS. Savetujem Vam da uradite pregled stolice na toksin Clostridiuma difficile i da mi se javite bilo tako što ćete zakazati pregled u poliklinici Rončević u Beogradu gde ja radim ili online preko www.doktoronline.rs Veliki pozdrav, dr Kažič.
Pitanje broj: #248665
Imam 24 godine, ispovracao sam se uvece, imao sam stomacni virus ili blaze trovanje hranom, doktorka mi je prepisala nolpazu i enterofuril. Kada sam zavrsio kutiju enterofurila vratio sam normalnu ishranu i osecao maglu u glavi kao da nesto nije u redu. Nakon toga su krenule zutiji prolivi, vratio sam se na ishranu pa onda opet normalno i onda je opet krenulo nakon epizode povracanja, gastroenterolog mi je prepisao rabeprazol 20mg 10 dana i espumisan gaviscon itd pa smo spustili dozu na 10 dana i dijagnoza je PI-IBS. Medjutim, mene je stres oko dijagnoze jako kidao zato sto mi je povecan kalprotektin (prvo 621 pa 156 pa 357. Ostali nalazi su bili normalni) i povecane su mi amilaze u serumu i urinu i googlovanjem okolo i simptoma pa sam postao jako anksiozan, dobio sam eloryqu i bromazepam i odlucio da ostavim rabeprazol na svoju ruku jer sam mislio da mi ne treba vise i evo danas 4 dana odlucio sam da uzmem pola limenke koka kole da testiram i nakon toga mi bromazepam nije pomogao za san i imao sam mucninu celu noc i ispovracao se ujutru nakon sto sam uzeo rabeprazol i terapiju eloryqe i bromazepama. Vraticu se na 10mg rabeprazola ujutru i psihijatar je rekao da ostanem na 5mg eloryqe i da uzmem klometol za mucninu. Imate li savet ili misljenje? Ct skener pokazuje mezentericne i pericekalne uvecane limfne cvorove i elongiranu zucnu kesu ali sam visok pa kazu da je to normalno. Intestinalni ultrazvuk pokazuje prominentnu submukozu u terminalnom ileumu ali bez zadebljanja crevnih zidova. Na ultrazvuku creva se jedino i vizuelizovao apendiks i tu je izgledao normalno
Odgovoreno: 27. 06. 2026.Ako Vam je povećan kalprotektin, onda se u Vas ne radi o IBS. Savetujem Vam da uradite pregled stolice na toksin Clostridiuma difficile i da mi se javite bilo tako što ćete zakazati pregled u poliklinici Rončević u Beogradu gde ja radim ili online preko www.doktoronline.rs Veliki pozdrav, dr Kažič.
Pregledajte odgovore po oblastima