Operisana zvučna kesa pre 20 god i posle nekoliko god problem sa povišenim trigliceridima transaminaze rastu od statina ggt visok ,masna jetra ,dijabetes tip 2 .Pijem concor ,litar, siofor.Na skeneru nalaz pneumobiliSta je preporuka.i da li se biopsija jetre radi u opstoj anesteziji?

    Odgovoreno: 08. 04. 2024.
    • Ne znam zašto bi trebalo raditi biopsiju jetre. Jasno je da imate steatozu jetre zbog dijabetesa, moguće i gojaznosti i lek je u tom slučaju lečenje dijabetesa uz dijatu i redukciju telesne težine ako je ona povećana. Niste naveli kolike su Vam transaminaze, što je bitno, budući da i statini mogu da dovedu do porasta transaminaza i oštećenja jetre. Možete mi se javiti u polikliniku Rončević ili Milenijum gde radim radi pregleda i korekcije terapije. Pozdrav, dr Kažić.