Na laboratorijskom nalazu imam povisene vrednosti i to : alkalna fosfataza 154 i ggt 51 ako možete da me uputite koje dodatne nalaze trebam da uradim kako bih znala o čemu se radi. Samo da napomenem da su mi povišene vrednosti holesterola 9,12, trglceridi su u granicama normale 1,58, hdl 1,83, ldl 6,58, non hdl holesterol 7,29, ast i alt su u granicama normale. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 03. 04. 2024.
    • Niste napisali da li su Vam rađene transaminaze (AST iALT) i da li pijete lekove za sniženje holesterola u krvi. U svakom slučaju savetujem da se urade imunoglobulini (IgA,IgG, IgM) kao i antimitohondrijalna antitela i da se potom javite gastroenterologu radi daljeg ispitivanja. Možete nastaviti ispitivanja i kod mene u poliklinici Rončević u Beogradu gde radim. Pozdrav, dr Kažić.