Da li se radiografijom jednjaka i zeludca mogu otkriti eventualni polipi u zeludcu.?Radio sam pre 4 meseca gastroskopiju,nisam je izdrzao,bila je bez anestezije,doktorka je navodno videla polipe u zeludcu,jer mi nije napisala nikakav nalaz o tome.Bio sam pozitivan na heliko bakteriju koja je u medju vremenu izlecena.Hteo bi da opet snimim zeludac ali se plasim gastroskopije.Pa bi je radio samo ako radiografija moze da utvrdi nesto.Hvala na razumevanju i svako dobro

    Odgovoreno: 11. 03. 2024.
    • Problem je što se na RTG pregledu ne može doneti zaključak da li su promene koje se vide u želucu benigni polipi ili malgni tumori: za to je potrebna gastroekopija sa biopsijom.Dakle Vi možete uraditi RTG pregled želuca ali će za konačni zaključak najverovatnije biti potrebna gastroskopija koju možete bez problema uraditi u anesteziji. Možete mi se javiti u poliklinici Rončević u Beogradu u kojoj radim radi ispitivanja. Pozdrav, dr Kažić.