Dobar dan,u petak noc sam imala stomacni virus,pracen povracanjem,posle i dijarejom.U subotu ujutru 3 stolice prolivaste,u nedelju 2,danas jedna.Pijem enterofuril i probiotik.Stomacni je bio bas grozan,eksplozivan i bas me je smlatio.Jutros u stolici oskudnoj mekanoj vidim kao malo sluzi,sta da radim?inace imam ibs koji je dijagnostikovan kolonoskopijom i biopsijom i nedavno sam pila amoksicilin zbog upale sinusa,a znam da je stomacni jer smo i cerka i ja imale i njoj isto posle 2 dana opet kao prolivasta stolica.Koliko moze da traje normalizovanje stolice?

    Odgovoreno: 13. 02. 2024.
    • Ako ste u roku od tri meseca pre pojave proliva uzimali antibiotike onda proliv može biti posledica uzimanja antibitika a ne virusne infekcije. Dakle treba Vas ispitati da li se radi o antibiotskom prolivu ili ne. Možete mi se javiti u polikliniku Milenium u Beogradu gde radim radi ispitivanja i lečenja.Pozdrav, dr Kažić.