Poštovani profesore.Moja sestra se nalazi na KCV NS vec mesec dana zbog zutice uk.bilirubin je trenutno 260 a direktni 13o.Anemije hgb je oko 80 ,trombociti su joj 56 bili su i nizi.Radili su joj ct abdomena,male karlice,grudnog kosa.Jetra je uvecana,masna,venski sistem prosiren,srce prosireno,slezina je bila uvecana sada se smanjila.Na plucima manji izliv i pneumonija.U toku hospitalizacije dobila je kovid,sada je pre 2 dana dobila grip i opet pneumoniju i stazne promene.Rađena joj je biopsija k.srzi,cekaju se nalazi,gastroskopija pokazuje varkse jednjaka 1 stepwn i hr.gastritis.Rađena joj je kompl.virusologija negativna je,takođe i munologija.Mamografija nalaz uredan.Ginekoloski b.o .Jos prvih dana rađen Ca 125 bio je 95 Ca malo povisen,ostalo b.o.Coombsov test negativan.Doktori profesori ne znaju sta je i sta bi moglo jos osim biopsije jetre i kolonoskopije.Da li mozda vi imate neko resenje.Ona je 75-o gpdiste.Ja sam lekar i prosto ne mogu da ne trazim jos koje strucno misljenje.Unapred zahvaljujem.Imam neke papire sto su mi kolege uslikale.Nadam se Vasem brzom odgovoru.Srdačno Viktoria

    Odgovoreno: 13. 02. 2024.
    • Poštovana Viktorija, postoje i drugi uzroci ciroze jetre sem infektivnih i autoimunih.  Treba uzeti u obzir Vilsonovu bolest, hemohromatozu i celijakiju koji isto mogu da dovedu do ciroze jetre, a da ne daju simptome vezane za neku bolest ili sistem. Stoga mislim da bi te mogućnosti trebalo ispitati. Pozdrav, dr Kažić.