Poštovani, Već duži vremenski period mi se javlja bol u želucu, naročito u večernjim satima. Kada legnem, osetim prvo probadanje u želucu, a onda kao da se bol spusti na levu donju stranu stomaka, pa me onda boli i želudac i taj deo stomaka, oko male karlice. Radila sam uz abdomena, ali sve je bilo u redu, sem što je bila neka upala debelog creva. Stalno je prisutna ta napetost na donjoj levoj strani stomaka, čak i ako pomerim ili podignem nogu, osetim naprezanje. Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 02. 2024.
    • Poštovani, mislim da bi bilo dobro uraditi pregled stolice na antigen Helicobactera pylori da bi ustanovilo da li imate infekciju sa ovom bakterijom i uraditi ispitivanje želuca i debelog creva. Možete zakazati moj pregled i ispitivanje preko stetoskop.info u nekoj od poliklinika u kojima radim. Pozdrav,dr Kažić.