Postovani doktore, imam 33 g. Iz Varvarina sam, u decembru sam postila i veoma sam se lose hranila vodu nisam pila. Samo sam jela slatkise, grickalice makarone u ogromnim kolicinama. Voce i povrce nista. Nakon obilnog obroka sa makaronama dobijam jak bol u stomaku, desno od pupka koji nije prestao do danas. Desavalo se toga i pre ali brzo prestane, sada nije prolazilo. Bol se spustao i dole, i ka desnom bubregu.Takodje i noga nekad utrne i kao da se oduzima. Ali najvise je tu bio neki bol koji tinji sve vreme sa desne strane. Odem hirurgu u Krusevcu, ult zvukom posalje me kod ginekologa zbog jajnika. Ginekolog kaze sa njegove strane ok, da odem gastroenterologu. 30 dec.dobijam termin kod gastro. Hitno me salje hirurgu i ginekologu, vidi tecnost, ovde gde me boli kaze da je prenosivi bol ili sl creva ili 12 pal.creva. i nista nije sigirna. Sutra dan odem hirurgu, pipali snimali rengen nista. Krv kazu ok, povisene su bile amilaze u urinu. Nista bolje se nisam osecala bol je bio isti i spustao se niz nogu vise nego inace. Sve vreme od kad sam imala bolove pila sam brufen i buskopan, pila sam i antib. Roximisan. I tako mi je bilo sve losije nisam mogla nista da radim, malaxala, stolicu sam imala svakog dana jednom normalno. Od bolova odem u Paracin u hitny kazu sl.crevo, posalju me hirurgu hirurg kaze nije sl c. Radili covid test jer sam imala 37,2 bio je negativan,I ne kaze nista vukao me 3 puta da dolazim primam novalgetol i nista. Kod njih mi radiolog uradi ultz kaze nema tecnosti sa njege strane sve y redy. Dodjem kuci odem gastr drugom koji kaze da moze da bude sl.cr. neki gin problem ili tanko/deb crevo. Dobijem orvazil , koji mi izgl nije odg. Dobila sam jak ubrzan rad srca, dojke su mi bile otecene ( ne dojim) malaksalost, vrtoglavice, bol u plucima , trnjene ruku, stezanje u grudima.bubrezi koji kao da su uznemireni. Onda prekinem to dobijem Normix koji nije delovao bol je bio i dalje. Medjutim nakon toga dobijam i neke druge bolove oko pupka, ispod pupka iznad pupka, ispod rebra iza ledja desna strana. Uradim laboratoriju gde nisu dobri proteini u urinu. Radila sam heliko nema , krv u stolici nema, kalprotektin 6 od ref vre. 50. Isto nista. I jos neke preglede stolice na parazite, kandide, sve je bilo negativno.tumor markeri koji ne prelaze vrednosti. Ponovo odem hirurgu koji predlaze da se odstrani sl crevo,jajnik i deo rane od carskog reza ( 2 porodjaja 2016,2020.) I onda me kao nece nista boleti. Ponovo odem drugom gin. Koji kaze da se nista ne dira jer je sve u redu, i ne dirati ranu jer mi je mozda takva koza. Ja sam imala zakazan pregeld kod vas koji sam otkazala od straha plasim se anestezije i uspavljivanja a plasim se i bez anestezije. Kada jedem slabiju hranu ne boli, cim jedem vise ili nesto teze eto bolova. A nekad se jave i usled prevelikog nerviranja kad se umirim stanu. Stolice su retke ali 1 na dan. U toku cekog dana cujem creva koja puckaju, krce, gasove onako. Predpostavljam da treba da se odradi gast. I kol. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 01. 2023.
    • Poštovana gospodjo, treba uraditi gastroskopiju i kolonoskopiju jer slepo crevo ne mora biti jedini uzrok bola u stomaku. Protiv dijagnoze slepog creva govori i to da Vaši simptomi traju nedeljama-što kod upale slepog creva nije slučaj.. Vi navodite da su Vam stolice retke i da se javljaju jednom dnevno, pa treba uraditi i pregled stolice na parazite, koprokulturu i pregled stolice na toksin Clostridiuma difficile. Možete zakazati moj pregled sa rezultatima preko Stetoskopa u nekoj od bolnica u Beogradu u kojima radim.