Poštovani, Radila sam Fibroscan jetre koji je pokazao ukupan rezultat 4.3 kPa čime je isključena značajnija fibroza ili ciroza jetre, uprkos postojećim simptomima oboljenja. Međutim, na jednom od deset napravljenih snimaka, prikazana je vrednost 75 kPa. Da li to znači da postoji oštećenje na tom delu jetre i da li je onda onaj konačan rezultat validan?

    Odgovoreno: 01. 01. 2024.
    • Gospodjo, najvažnije je da se utvrdi o kom se oboljenju jetre radi, jer se svaka bolest jetre leči na različit način zavisno od uzroka. Postoje neke forme ciroze jetre koje se mogu lečiti i tada i u slučaju da postoji ciroza jetre može doći do poboljšanja. Ako želite da se ispitate možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u nekoj od ordinacija u Beogradu gde radim. Pozdrav, dr Kažić.