Poštovanje, interesuje me prehrana kod čira na želucu. Suprug ima i zna da ga muči tako da se kida od povraćanja, ali ne možemo da odredimo tačno šta utiče da se aktivira. Možete li preporučiti način ishrane? Ja otprilike znam šta ne sme ali vi ste stručniji po tom pitanju. H ala

    Odgovoreno: 09. 01. 2024.
    • Kada se radi o čiru na želucu potrebno je utvrditi dve stvari: prvo, da li se radi o čiru ili nekoj drugoj bolesti želuca i drugo da li bolesnik ima bakteriju Helicobacter pylori u želucu jer se izlečenjem infekcije sa Helicobacterom pylori čir na želucu može trajno izlečiti  (ako ne postoji još neka bolest koja može biti uzrok čira na želucu kao hiperparatiroidizam).  Stoga dijeta kod čira na želucu nije najvažnija-ona neće dovesti do izlečenja čira. Možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u nekoj od ordinacija u Beogradu u kojima radim da bih pomogao Vašem mužu. Srdačan pozdrav, dr Kažić.

Komentari na pitanje: #198853

    • Gordana Đurić 09. 01. 2024.

      Hvala najlepše na informaciji. Mnogo znači. U Somboru to nikad niko nije rekao. Srdačan pozdrav i sve najbolje u ovoj godini💛