Poštovani, Majka ima učestale, obimne stolice, stolice nisu vodene, mekane su, ali su obzirom na količinu hrane koju unosi izuzetno obimne. Zbog toga gubi snagu i energiju. Radili smo testove na bakterije i negativni su, jedino je pozitivan test na kandidu (35% zastupljenosti). Po preporuci lekara pije Imunolak i Bulardi, pije takodje i Flukonal 2*1 kapsulu, medjutim problem i dalje postoji. Sta činiti? Veliko hvala.

    Odgovoreno: 04. 08. 2021.
    • Vasa majka se mora ispitati da li boluje od sindroma malapsorpcije. Sindrom malapsorpcije se odlikuje time da se hrana ne vari u crevima kako treba, nego se nesvarene materije gube stolicom izazivajuci proliv. Pacijenti se zato obicno zale na gubitak u tezini uz odlican apetit.Ukoliko se malapsorpcioni sindrom ne prepozna na vreme i ne leci, zivot pacijenta moze biti ugrozen zbog pothranjenosti. Savetujem da se Vasa majka ispita da li boluje od malapsorpcije i da se, ako boluje, utvrdi njen uzrok,

      Pozdrav, dr Kazic