Poštovanje! Unazad dvije sedmice imam problema sa ravnicama na nepcu, unutar usta i unutar obraza. Pojavljuju mi se crvene tačkice na jeziku, i jezik kao i grlo me bole kao da sam se jako opazila. Ponekada me boli jezik sa strane. Grlo me steže i imam osjećaj kao da stalno guram neke kuglice i imam potrebu da namjerno kašljem. KKS i KS su dobre, CRP je 6. Bris grla i jezika (bakterije i gljivice) su negativni, sve je uredu. Imam problema sa želucem tj kiselinom i vazduhom u stomaku. Zanima me može li se sve ovo događati zbog stomačnih problema i koje bih nalaze i pretrage još mogla uraditi? Hvala!

    Odgovoreno: 04. 08. 2021.
    • Savetujem Vam da pre svega konsultujete otorinolaringologa da Vam pogleda grlo da vidi o cemu se radi/moguce je da je u pitanju herpes. Inace , smetnje u vidu kiseline su ceste kod ljudi koji pate od ezofagealnog refluksa- to je oboljenje koje se odlikuje time da se kiselina iz zeluca vraca nazad u jednjak i tada pacijenti mogu da imaju ne samo osecaj kiseline nego i kasalj. Posle pregleda otorinolaringologa savetujem da se obratite gastroenterologu.

Komentari na pitanje: #186205

    • Tamara Narandžić 05. 08. 2021.

      Hvala Vam na odgovoru, svakako ću poslušati Vaš savet. Pozdrav!