Pošrovani, Imam hronični erozivni gastritis.Rradjena mi je gastroskopija, nemam heliko bakteriju niti neke nepravilnosti u želucu.Uzimani su i uzorci pri gastroskopiji,i to je sve u redu. Tegobe imam,u vidu mešavine gorčine i kiseline,i to traje već vise meseci.Terapija mi je Rupurut tabl.i pred spavanje Riopan gel.Ja i dalje imam tegobe. Zanima me koliko košta pregled kod Vas,zajedno sa gastroskopijom.Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 08. 2021.
    • Ako imate osecaj gocine pored osecaja kiseline, to ukazuje da najverovatnije imate bilijarni gastritis, to je oboljenje koje se odlikuje time da zucne soli iz tankog creva ulaze u zeludac i idu gore ka jednjaku, izazivajuci gorcinu. Ukoliko Vam je gastroskopija korektno uradjena i uradjena nedavno nema potrebe da se ona ponovi, vec treba odmah preduzeti lecenje.

Komentari na pitanje: #186188