Molim vas objasnite mi ovaj nalaz endoskopije:zeludac elongiran,kaskadiran,sluznica korpusa i forniksa i antruma bez defekata epitela,laka hiperemija u antralnom delu,angulus bez promena,u retroverziji se uocava manja hijatusna hernija.Sta od navedenog uzrokuje povremene jake mucnine i povracanje u jutarnjim satima i nedostatak apetita sto traje i po nedelju dana.Jutarnje mucnine imam svaki dan ali ne u toj jacini .Lecena sam od helico bakterije pre par godina i sada je nemam.Da li imam osnovu za simptome ovog intezita?

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Postovana,
      potencijalno hijatalna hernija moze da uzrokuje tegobe koje imate, ali ne takvog intenziteta. Najvoerovatnije da ima hronicnu dispepsiju koja zasluzuje terapiju inhibitorima protonske pumpe. Za svaki slucaj treba uraditi i kompletnu laboratoriju i eho gornjeg abdomena.