Postovani, moj problem je sledeci: veoma cesto osecam nadutost stomaka, bol ispod desnog rebarnog luka (uglavnom na dodir), desava mi se ako pojedem bilo sta pre odlaska u krevet, da me budi jako brz rad srca i dok ne ustanem i probadanje, dok ne ustanem i podrignem vise puta. Osecam cesto kako sam gladna a da ni ono sto sam pojela pre 5 sati nisam svarila... Rezultati krvi i urina u redu, urea c14 izdisajni test pokazuje da nemam Helicobacter pylori, uz i rentgen abdomena u redu... sta se desava? P.S. imam 26 godina i uopste nisam fizicki aktivna nazalost

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      tegobe koje imate mogu biti posledica postojanja zeludacne kile, ne razumem da li ste radili rendgenski snimak barijumom jednjaka, zeluca i duodenuma ili ne. S druge strane moguce da je prisutan poremcaj u
      varenju. U svakom slucaju povecajte fizicku aktivnost i nemojte 3h pre spavanja da jedete.
      Predlazem da uzmete Vaps Omeprol 1x1, ujutro pola sata pre jela i Drag. Digestala 3x1, za vreme obroka.