Postovani, Moje muke sa hemoroidima su pocele posle porodjaja ,kada sam odlucila da oslabim pa sam drasticno smanjila unos hrane.Smrsala jesam ali sam poremetila i varenje tako da bez caja od sene vise nikako ne mogu da imam stolicu a poceli su i problemi sa hemoroidima koji bole pri duzem sedenju .Sta da koristim kako bi se popravilo stanje.Ne znam da li ima veze sa tim ali ponekad kad izmerim pritisak puls mi je cesto jako visok preko 100 i osecam lupanje najcesce na vratu.Ponekad imam bol u predelu srca a lupanje je najcesce ujutru nakon dorucka.Radila sam EKG normalan je nalaz samo pokazuje blago preskakanje srca

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      Tegobe koje imate sa srcem ne uticu na hemoroide i obrnuto, ali zato sedenje svakako da pogrsava hemoroide. Nemojte da koristite caj od sene umesto toga koristite lactulozu u vidu preparata Portalac i uzimajte od 1 do 3 supene kasike dnevno jer morate da imate kasastu i svakodnevnu stolocu. Izbegavajte zacinjenu i ljutu hranu i gazirane napitke. Potrebno je hemoroide spolja mazati mastima za to. Obavezno se obratite gastropenterologu ili hirurgu-proktologu za pregled hemoroida.