Postovani, Radjena mi je Ezofagogastroduodenoskopija ali mi doktor nije rekao da li treba da promjenim ishranu, tj cime sada da se hranim. Imam 19 godina, i student sam medicine, tako da se ponekad malo nerviram oko ispita, ali nista pretjerano. Evo vam saljem i nalaz koji mi je dao doktor, pa ako mozete da mi kazete kako da se hranim, posto doktor kod kojeg sam isla je u inostranstu pa ne mogu da stupim u kontakt sa njim. Oezophagus pravilan i prohodan, cardia kompetentna, refluxa i varikoziteta nema. Gaster kaskadno presavijen sukulentne edamatozne sluznice bez uocljive lezije epitela. Fornix i cardia u retroverziji. Uzeta biopsija sluznice antruma gastera na Helicobakter pilori. Bulbus edamatozne vulnerabilne sluznice bez lezije epitela Dalje do D3 nalaz uredan. DG:Gastroduodenitis acuta TH:Nexium 20mg 2x1 prije jela 14 dana, zatim 1x1 prije dorucka 14 dana Cisap 5mg 2x1 prije jela 14 dana Test na HP je bio negativan. Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      endopskopijom nije su nadjene nikakve promene osim malo nadrazenih nabora sluzokoze u zelucu.
      Terapija je adekvatna, sto se ishrane tice izbegavajte toplu hranu i napitke, zacinjenu i ljutu hranu, bez alkohola i gaziranih napitaka i smanjite bropj cigareta ukoliko ste pusac.