Postovani,pre otprilike 10 godina jedan deo debelog creva je ostao napolju,pored anusa.Sa trudnocom dobila sam i spoljasne hemoroide koje nikada pre nisam imala.I sada posle 3 god.od porodjaja cesto se pojavljuju ali nisu ni bolni niti krvare .Nista ne kristim od lekova. Pretpostavljam da deo debelog creva se moze samo hirurski resiti ? A kako se na duze resiti hemoroida?

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • najverovatnije da imate prolaps sluzokoze zavrsnog dela debelog creva kroz cmar i taj problem se resava hirurski. Sto se tice hemoroida dijeta bez ljutog i zacinjenog, svakodnevna kasasta stolica, izebegavanje
      gaziaranih napitaka i alkohola uz masti za hemoroide moze Vam olaksati tegeobe. Treba se javiti hirurgu-proktologu jer mozda se verovatno oba problema mogu resiti jednom hirurskom intervencijom.