Dragi doktore, operisao sam zuc pre godinu dana posto sam imao problema sa nadimanjem, gasovima, bolovima u stomahu i gorusicom,ali i nakon operacije iako sam drzao dijetu problemi su se nastavili.Lekar mi je prepisao : Nexium, Empumisan i Probiotik.Nakon terapije i u toku nje bilo mi je dobro,ali nekoliko nedelja nakon toga sve se je vratilo na staro. Sada pijem Ranisan i Empumisan ,ali ujutro opet imam jake gasove i moram rano da jedem ,jer ako jedem kasnije dobijem bolove u stomahu i moram odmah u wc.Lekar mi je reko da imam Ganstritis usled zucne tecnosti koja sad direktno ulazi u zeludac.Dali je to tacno, i sta mi preporucujete? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Postovani,
      Kod mnogih pacijenata i posle operacije zucne kesice ostaju subjektivne smetnje kao i pre operacije. Postoji mogusnost da zuc koja se sada ne skladisti u zucnopj kesici jer j enema moze da osteti sluozkozu zeluca . Obzirom na tegobe koje opisujete postoji mogusnot i da imate poremecenu floru creva, mozda gljivice p-a predlazem pregled stolice na bakterije, gljivice i parasite.