Doktore vec godinama imam pojacanu kiselinu,pio sam razne gelove,ranitidin,ranisan.Pre deset godina sam imao prvo lupanje srca (jako)koje je stalo samo od sebe za nekih pola sata,kardiolog na pregledu me je uputio na rendgensko snimanje i nije mi ustanovljena kila,na koju je posumnjano,vec mogucnost slicnog reagovanja kardije? Nastavio sam da zivim sa tim uz penusavu tabletu ranitidina,i dan danas imam to lupanje srca,do sada sam ga smirivao tako sto legnem na desnu stranu i ono prestane,medjutim zadnja dva puta nece da prestane i u hitnoj ambulanti primim verapamil,to traje oko pola sata,ipak me posalju na dodatni pregled kardiologa istu vece zbog nepravilnosti rada ali mi po ko zna koji put biva receno da nije srce u pitanju,vec moj zeludac.Od pre dva dana sam dobio i novu terapiju Nexium i Motilium i to na 14 dana, do kontrole, i u slucaju ne poboljsanja u tom vremenu odlaska na gastroskopiju. Mene zanima i molim vas da mi pojasnite: sada nemam kiselinu vec dva dana,ali osecam nelagodnost oko srca i kao da mi (nekoliko puta na dan) se desi da se umiri kao pred sam pocetak velikog lupanja,ali lupi par puta i stane,obicno poslije jednog jaceg lupanja ranije to se nebi ponovilo mesec ili cak i dva do tri meseca,a sad odma posle par dana,naravno slabo,ujedno me zanima i tableta Motilium koju uzimam 3x1 (10 mg) i koja je njenqa funkcija s obzirom da je Nexium blokator pro.pumpe. Molio bih vase preporuke i kakav takav zakljucak iz prilozenog. Zahvalan unapred. A.N.

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Postovani,
      predlazem da ipak uradite gastroskopiju. Po svemu ostaje sumnja da imate zeludacnu kilu, i verovatnoi refluksnu bolest, koja se ispoljava i kada nema endoskopskih znakova za refluks tzv neerozivna refluksna bolest. Motilium ima za cilj da pojaca tonus donjeg ezofagusnog sfinktera i da pojaca peristaltiku kroz jednjak.