Imam 31 godinu i imam problem sa jetrom. Nisam alkoholicar i ne konzumiram alkohol, niti sam pio neke lekove. Transaminaze ALT 155, Ast 55, gama gt, bilirubini,amilaze su u redu, trigliceridi su ispod normale 0,35, holesterol je takodje ispod normale 2,16, a jetra na CT pregledu je jako steatozna. Analize na transesivne bolesti su negativne, a pod ovim uslovima sam dao dobrovoljno krv u transfuziju i sve je u redu. Analize na CMV Igm negativan,Igg pozitivan(nisko eks). EBV Igm negativan, Igg pozitivan. Sta bi trebalo da se radi i kakva terapija treba da se koristi?

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    •   Postovani,

      Najverovatnije da je jetra ostecena sa CMV i EBV u proslosti, zato IgG pozitivni. Treba da uzimate hepatoproteketivnu terapiju, da se ne bavite fizickim radom i sto vise unosite svezeg voca i povrca.