Imam pojacanu zeludacnu kiselinu koja mi "zagorcaca" zivot vec nekoliko godina. Probala sam raznim lekovima da je ublazim, ali bez uspeha. Najveci problem imam nocu, dok spavam, posto mi iritira grlo i izaziva kasalj. Ponekad stvara i bolove u zeludcu. Pozdrav iz Sydney-a

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Postovana ,

      Ocigledno je da imate gastroezofagealnu refluksnu bolest, verovatno u sklopu zeludacne hernije. Pre svega treba uraditi gastroskopiju a onda zapoceti terapiju.   Treba uzimati lekove iz grupe inhibitora protonske pumpe, dva puta dnevno pola sata pre jela po 1 tabletu od 20 ili 40mg, u zavisnosti od stepena ostecenja.

      pozdrav