POŠTOVANI DOKTORE, PIŠEM VAM ZBOG MAME .NA ULTRAZVUČNOM PREGLEDU ABDOMENA SU NAĐENE CISTE NA JETRI , PREDLOŽEN JE CT ABDOMENA, GASTROSKOPIJA I KOMPLETNA KRVNA SLIKA. MOŽETELI MI MALO OBJASNITI ŠTA ZNAČE TE CISTE I KAKO SE MOGU LEČITI.HVALA.

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Postovani,

      Ciste u jetri su supljine u jetri ispunjene tecnoscu, koje ne sadrze plemenito jetrino tkivo. Najcesce su urodjene mogu biti od nekoliko mm pa do 10 i vise cm. Poznate su i tzv ehinokokusne ciste, tj psece pantljicare. U zavisnosti od velicine i da li su ehinokokusne ili ne, terapija moze biti medimantozna ili hirurska.