1. Osip i svrab po telu

    Pitanje broj: #151780

    Poštovani,

    Prije nekih mjesec i po pojavio mi se svrab sa crvenim sitnim osipom po koljenima, unutrasnjoj strani ruku i po laktovima. Dana 13/03 dobijam dijagnozu dermatologa: exanthema papulosum. Prvo mi je propisan tečni puder sa anestezijom, koji je samo ublažavao svrab. Nakon toga sam primila dvije injekcije (Dexametazon i Sinopen). Od toga mi je bilo bolje neka 3 dana i svrab se ponovo vratio. Napiminjem da je uvijek simetričan. Zadnjih dana me svrbe ruke, od šaka prema laktovima, unutrašnje strane butina, unutrašnje strane koljena, iznad dojki prema pazuhu i donji dio ledja. Ponekad od česanja se pojave sitni bijeli kružići koji se kasnije povuku, a negdje ostane vrlo sitan osip. Svrab mi ublaže hladne obloge. Na zadnjoj kontroli su mi dali Afloderm mast, mazala sam ga jednom dnevno, ali nije bilo nikakvih poboljšanja. Ja sam inače dojilja, porodila sam se 12/2016. carskim rezom. Tri mjeseca sam pila Legofer sirup, i lekari su pretpostavljali da je osip od njega, ali ga ja ne pijem ga od 03/2017. a stanje se ne popravlja.
    Da li je potrebno uraditi dodatne pretrage i da li je možda moj slučaj za infektologa
    Spremna sam i prekinuti dojenje na par dana.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 02. 05. 2017.

Komentari na pitanje: #151780

    • Porodila sam se 1.11.2017. i već par dana imam svrab iznad dojki, na grudnom košu, ispod i u predelu stomaka s tim što sam počela da se češem i po nogama. Koliko sam uspela da primetim imam crvene tačkice, a iznad grudi kao da gori. Bojim se za bebu, da li može nešto da bude pošto dojim? Unapred se zahvaljujem