1. Alergija na Sinacilin

    Pitanje broj: #151774

    Poštovanje,

    Možda je ovo suludo pitanje ali ne razumem se, pa mi oprostite ako je glupo, zabrinuta sam. Imam potvrdjenu alergiju na penicilinske proizvode, moja beba je upravo dobila da pije sirup Sinacilin. Moje pitanje glasi da li mogu da imam neke reakcije ja ako mi Sinacilin dodje do kože pošto špricem dajem detetu i moram da ga operem itd. Ili ako udahnem lek. Ne znam da li se alergija podrazumjeva samo ako pijem ja lično.
    Hvala

    Odgovoreno: 22. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Kako bi sprečili kontakt leka sa sluzokožom ili oštećenom kožom, pokušajte da sebe zaštitite rukavicama na primer, izbegavajte da dodirujete sebe po licu, oko usana itd. Svakako je alergijska reakcija malo verovatna ako se lek ne unese oralno, ali treba ukloniti svaki mogući rizik.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151774

    • Dobar dan. Intresuje me, cerka je pre 2 godine dobila osip kao plave modrice da je pre toga popila sinacilin, a pila ga od malena. Sad ima 14 god i treba da ide na testiranje na penicilin? da l je taj test opasan?