1. Alergija na Klindamicin

    Pitanje broj: #151865

    Poštovani,

    Koji antibiotik smem da koristim pošto sam alergična na Sinacilin, Baktrim i Eritromicin? Zubarka mi je preporučila Klindamicin. Da li treba da se testiram pre toga i na taj lek i da li je moguće to obaviti u nekoj laboratoriji ili mora u Kliničkom Centru?

    Odgovoreno: 22. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Ako do sada niste koristili lek Klindamicin, ne može se znati kako će Vaš organizam odreagovati nakon upotrebe leka. Moguće je testiranje u nekim laboratorijama, ali tek nakon upotrebe leka, kako bi se potvrdila potencijalna alergijska reakcija i da je nju izazvala aktivna supstanca leka.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151865

    • Postovani da pitam koja je zamena za lek Klintamicin posto sam alergican?