1. Otečeno levo stopalo koje modri

    Pitanje broj: #158795

    Duže od 2 meseca, majka od 76 god, teško pokretna, ima otečeno levo stopalo koje čim spusti nogu na pod pomodri.
    Color doplerom krvnih sudova noguje zaključeno je da ima početak arteroskleroze, ali je da nema tromba dobila dodatno Trental i Plavix, koji ne daju poboljšanje, pored prethodne terapije Cardiopirin, Lasix, Spirilakton, Insulin, Dilacor.

    Ima Dijabetes 2, regulisan, src. Insuficijenciju, demenciju, povisenu morkaćnu kiselinu i holestoerl (duže od 6 meseci), a snižen nivo neutrofila i leukocita. Na koji način utvrditi razlog promene i kako rešiti problem? Da li bi skener dao neke smernice?