1. Osećaj nelagodnosti u zglobovima šaka

    Pitanje broj: #217372

    Poštovani/a, Imam 30 godina, ne pijem nikakve lekove. KKS mi je normalna, kao i ŠUK i hormoni štitne žlezde. Majka mi boluje od reumatoidnog artritisa.

    U poslednjih 6 meseci imam osećaj nelagodnosti u zglobovima šaka, potrebu da ih krckam i povremeno blaže oticanje zglobova. Bolove nemam, kao ni slične senzacije u ostalim zglobovima. Nisam nikada koristila nikakvu terapiju za naveden problem (a ni inače ne koristim lekove na dnevnoj bazi).

    Moje pitanje je: da li treba da nešto preduzimam povodom ovoga? Ima li potrebe da idem lekaru? Ako ne, da li postoji neka preporuka koji farmaceutski proizvod bih mogla da koristim kako bih malo ublažila taj osećaj nelagodnosti?

    Puno pozdrava, Ivana

    Odgovoreno: 19. 10. 2023.
    • Poštovana,

      Naveli ste da Vaša majka boluje od reumatoidnog artritisa i da imate zglobne tegobe u šakama. Ukoliko Vaši zglobovi otiču, potrebno je da Vas pregleda lekar koji će zaključiti koja dodatna dijagnostika je potrebna (ostale laboratorijske analize i snimanja).

      Srdačan pozdrav