1. Bol u kostima i deficit vitamina D

    Pitanje broj: #211676

    Poštovani, nakon bolova u kostima i zglobovima (počeli su pre 10-20 dana), otkrila sam da imam teži deficit vitamina D. Interesuje me da li, ukoliko je već došlo do oštećenja kostiju ili zglobova, moze doći do njihovog izlečenja nakon uzimanja vitamina D u vidu suplemenata? Hvala unapred, Dragana

    Odgovoreno: 15. 05. 2023.
    • Poštovana,

      Bolovi u kostima i zglobovima ne moraju biti isključivo posledica nedostatka vitamina D - potrebno je da lekar proceni da li je to jedan od uzroka ili ne. Vaš lekar će u odnosu na nivo vitamina D koji ste odredili u krvi dati da nadoknađujete isti.

      Srdačan pozdrav,

      Dr Ivan Jeremić