Giht.Imam dva pitanja vezana za ovu bolest, te vas molim da mi odgovorite:
    - da li postoji mogucnost da se ostane kod dijagnoze gihta iako su rezultati analize krvi na mokracnu kiselinu u granicama datih vrednosti,
    - koje namirnice se potpuno zabranjuju da se koriste kod ove bolesti.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

    • Dijagnoza gihta se izmedju ostalog postavlja i na osnovu nivoa mokraćne kiseline u krvi. Kada se dobro leči (tzv. urikostatici – Alopurinol ili Zyloric) mokraćna kiselina u krvi se normalizuje, ali dijagnoza gihta ostaje. Potpuno se zabranjuju džigerice, suhomesnati proizvodi i alkohol.

Komentari na pitanje: #54

    • Koliko dugo se dugo mogu koristiti inekcije quot; diprophosquot; a da nema nezeljeni efekata? Hvala