1. Operacija pilonidalnog sinusa

    Pitanje broj: #145465

    Pozdrav,

    Ukoliko možete da pročitate cijelu poruku i date mi savjet, jer imam problema sa pilonidalnom bolesti već nekoliko godina, i rijetko ko hoće da mi pomogne. Imam problem sa pilonidalnim sinusom, recidivom, u potrazi za savjetom, ili bilo čim što bi mi pomoglo u daljem liječenju, koje me muči od 2008. godine. Naime, 2008. godine sam operisao sinus pilonidalis u Pljevljima i tada mi nije zašivana rana već je pušteno da rana sama zarasta. Tako je rana zarasla, za nekih 2, 3 mjeseca, i sve je bilo u savršenom redu nekoliko mjeseci. Poslije nekoliko mjeseci sam osjetio bolove u zadnjem dijelu, otežano mi je bilo kretanje, obojene bokserice, i slično. Ja sam se javio doktoru, po drugi put, i on me ostavio u bolnicu, i ponovno operisao. Ovaj put mi je stavio nekoliko konca. Poslije nekog vremena previjanja, opet se smirilo, i dobro bilo godinu dana. Opet se ponavljaju isti simptomi, i treći put sam operisan, kod istog doktora. Opet ista priča, i nekoliko godina nisam imao problema sa tim, do septembra prošle godine. Doktor gdje me pregledao prof. Dr Zoran Terzić i uputio kod digestivnog hirurga koji je prihvatio da odradi operaciju. U novembru pretprošle godine sam operisan, po četvrti put. Moja rana nakon operacije je bila velika, ogroman rez, i previjao sam se od novembra prošle godine do juna ove godine, kada mi je zarasla. Doktor je rekao da nikada nije imao toliki rez, a tih operacija, tog tipa, on radi mnogo, i takav slučaj kao što je moj. Nakon što je rana zarasla, nisam imao nikakvih problema do unazad nekoliko dana, kada sam, jedne večeri, krenuo da se tuširam i veš mi je crven bio. Prije toga sam osjetio jake bolove dok sjedim. Kada mi je mama vidjela pozadi kako to izgleda, a ona je upoznata sa svim, i pratila je kako je izgledao prethodnih puta taj zadnji dio, rekla mi je da je rupa pozadi, i da iz nje krvari. Stvarno sam se mnogo namučio sa ovom bolesti, što je i sam doktor rekao, da mu je ponekada žao da me vidi da čekam ispred ordinacije.
    Hvala Vam unaprijed na odgovoru, i nadam se da mi možete pomoći.
    Rana zaraste, pa pukne. Neki ljekari su mi preporučili da radim kolonoskopiju. I kolonoskopiju sam uradio, sve je bilo u redu. Ali rana je upaljena, rupica se jasno vidi pozadi iz koje katkad izlazi gnoj, nerijetko i krv. Da li postoji način da se trajno riješi problem?
    Doktori su mi preporučili da nadjem nekog ko drugom tehnikom radi operaciju, ali ovde niko nije spreman da uradi navedeni zahvat.