Postovani, muz mi je oboleo od mononukleoze, potvrdile su analize, a i kod mene se sumnja na isto. Imamo bebu od sest meseci, pa vas molim da mi odgovorite koliko je to opasno za nju? Da li treba da nastavim da dojim dete ili ne? Kolika je verovatnoca da ce se i ona razboleti? Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Zavisi koji je virus izazvao mononukleozu jer ih može biti nekoliko. Ako nosite masku dok dojite neće biti kapljičnog prenosa, ne ljubite dete nekih mesec dana i verovatno neće biti prenosa bolesti na nju. Ako se i desi ne manifestuje se bolest na način kakav je imaju odrasli.