Djevojcica ima deset godina. Imala je jako tvrdu stolicu svaki drugi dan. U aprilu i maju ove godine svakih deset dana je povracala po dva tri sata, sa bolovima u stomaku, i onda je imala stolicu. Tada je uvijek zavrsavala na infuziji u jako losem i iscrpljujucem stanju. Od juna je na terapiji, pije natrijum pikosulfat. Sada ga uzima svaki drugi dan, ali onaj dan kad ga ne uzme nema stolicu. Cak se desi i kad ga uzme da nema stolicu. Probali smo i sa portalakom, djelimicno sa ishranom ali nista. Uzasavajuca mi je cinjenica da ne moze imati stolicu bez tbl. Stvara li se zavisnost od tog lijeka, sta predlazete_.

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebna je i psihoterapija kao dodatak kao i veliko strpljenje. Probio kid imuno može da pomogne stabilnost crevne flore ali duže vreme a o na pikosulfatu i njegovoj dužoj primeni morate sa dr koji ga je uključio. Gastroenterološka ispitivanja možda i biopsija sluznice debelog creva mogu možda da razreše dilemu i samim tim i terapiju.