Imam dete od godinu dana vec dva meseca ima proliv bili smo kod decijeg pedijatra prepisala nam je probijotik kapsule od toga mu nije bilo bolje pa onda sirup enterofuryl za hronicne prolive dali smo krv i mokracu malokrvan je a mokraca je uredu takodje mokracu i stolicu za bor na nalazima pise da je koprokulturom izolovana fizijoloska flora a za mokracuzasejane podloge su sterilne stolice ima pet sest puta dnevno ali u zadnjih dva dana oko tri dnevno davala sam mu razne cajeve za stezanje stolice mleko nepije vise kravlje vec humanu 2 za razvoj crevne flore, ali je njemu sve isto. Stoga vas molim da mi sto pre odgovorite na moje pitanje sta dalje raditi i kome se obratiti jer sam strasno zabrinuta za svoje dete. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebna je i stolica na candidu i dok se nalaz čeka može da krene terapija nistatinom ili daktanolom a od probiotika za taj uzrast dobar je lyobif amp 2 dnevno ili amp. Pro life 1 x dnevno. Kesica smekte rastvorena u 150 ml vode može značajno da popravi situaciju.