Postovani. Nalazim se u malom gradu koji ne obiluje strucnjacima -mislim na lekare. Imam osmogodisnjeg sina koji od prilike na svaka 2 meseca ima po punih 7 dana temperaturu 39. Dajemo krv iz vene i sve analize su u redu-kako kaze lekar. Jednom je morao infuziju da prima nekoliko dana a u ostalim slucajevima primao je novagetol i jugocilin od 800. Dok vam ovo pisem on takodje ima temperaturu upravo sam mu stavila supstitorije diklofen od 50 mg. Moj najveci strah je meningitis ili neka bakterija koja je opasna a ovde neznaju da je otkriju, s toga vas molim za strucnu pomoc koje analize da zahtevam da mu se urade i da li je za skolsko dete normalno da svakih 2 meseca bude bolesno? Molim vas takodje za detaljno objasnjenje kako da se ponasam kad mu se to desava jer ja nisam optimista i mnogo se plasim. Veliki pozdrav i hvala unapred na vasem misljenju. Sin mi ima 8 godina i 35 kg. Nije malokrvan a cesto ima obicaj da se zali na vruce oko pupka ali ultra zvuk mu je uredan. Plasila sam se cira jer cesto pije lekove. Bio mu je prepisan ranisan.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Nije baš dobro da se temperatura tako visoko penje i često vraća ni za jedan uzrast i trebala bi detaljnija ispitivanja. Verovatno bi pomoglo mišljenje dečijeg reumatologa ili imunologa. Od analiza potreban je crp, le formula titar aso kao i ebv virus eliza test.