Postovani doktore nasa devojcica je dobila visoku temperaturu zbog upale grla, 21 smo uradili bris grla, mokracu i vadili su joj krv iz vene, dete je u medjuvremenu pila sirup amoksicilin. Posto je dete i dalje imalo temperaturu i to visoku, 23 smo ponovo uradili bris grla, mokracu i krv, u medjuvremenu je pocela da prima inekcije amikacin. 25 septembra su bili gotovi rezultati i od 21 i 23, na prvom nalazu ustanovljeno je da dete ima dve bakterije u grlu eserihiju kol i staphylococcus aureus da je nalaz u mokraci dobar, a u nalazu od 23 da eserihiju kol nema vise samo staphylococcus aureus. Dete je u medjuvremenu primilo 5 inekcija amikacina. Prepisan joj je sirup eritromicin ali ona i dalje ima temperaturu oko 37, 5-38, 6 koju nikako da skinemo uprkos tusiranju po 3-4 puta dnevno i cim joj temperatura predje 38 dajemo joj sirup brufen normalno na 6 sati. Najvise nas plasi to sto detetu nikako da skinemo temperaturu uprkos sirupu, tusiranju inace nasa devojcica ima 16 meseci. Nadam se da cete nam odgovoriti srdacno vas pozdravlja porodica stanojevic

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Potreban je broj le, le formula i crp da bi se bolje utvrdila priroda bolesti i dužina primanja terapije. Bakterije koje su izolovane nisu patološke i vreovatno su slučajni stanovnici a pozadina cele priče može da bude i virus. Verovatno je sve to sada i u redu.