Uspeli smo vrlo lako da odviknemo od dude, za koju je inace jako bio vezan, decaka od dve godine i 4 meseca. Ali tacno od tog dana poceo je opet da piski dok spava, ne uvek ali u proseku svaki drugi put. Pelene smo skinuli (i nocnu i dnevnu) , pre 3, 5 meseca, i to je opet bilo vrlo uspesno i brzo (posle nedelju dana bez pelene, je sve funkcionisalo skoro besprekorno) , sobzirom da pre nego sto smo skinuli pelene nije uopste ni hteo da sedne na nosu) . Nocu se nije ni budo da piski niti sam ga budila, jednostavno je ostajao suv do ujtro, cak ga nisam terala ni pre spavanja da piski ako sam netrazi, posle 2 meseca od skidanja pelene, pocelo je da se desava ponekad -retko nocu da se probudi i trazi da piski. Da li ovo ponovno piskenje nocu ima veze sa oduzimanjem dude, zaista je lako preboleo, jedan dan je bio malo tuzan, od tad je tu tamo trazi ali brzo odustane kad kazemo da je on sad veliki i da je ona otisla kod male bebe. . . To tu i tamo je recimo mozda 3x u toku dana. Da li to ponovno piskenje ima veze sa oduzimanjem dude? I sta da radimo? Juce mi se upiskio i jednom preko dana, i jutros isto, oba puta je trazio nosu ali prekasno. Mada je od juce i prilicno slinav. Inace sve ovo s dudom traje od 22. 9. A danas je 25.

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Skoro da je sigurno da je cucla izazavala stres reakciju i ceo problem ali nema vraćanja nazad. Budite strpljivi i blagi, ne obraćajte pažnju na to što ne stigne do noše, ali ako se to proilongira konsultuje pedijatra za razvojne probleme i psihologa uz proveru urina.