Postovani interesuje me da li moja bebe koja sledece nedelje puni pet meseci, moze i sme da jede i instant kasice? Nama je pedijatar na seminaru, a kada smo u ishranu ubacili kasice to je trebao biti pirinac i kukuruz, nemoguce je bilo naci. Startovale smo sa sangarepom prve nedelje, druge sa jabukom a sada joj mesam sangarepu i jabuku, -nikakvih reakcija nije bilo osim svladivanja kasicice. Jedino me zanima instant program kasica za bebe od 4 meseca. Posto nemozemo svom pedijatru molimo za vase misljenje.

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Izgleda da su svi pedijatri bili na seminaru pa vaše pitanje dugo čeka na odgovor. U voćnu kašicu ubacite pirinač koji kuvate kao za vas samo bez soli i masnoće, propasirate ga kroz cedaljku od žice i ubacite u kašicu, tako isto radite i sa palentom i tu nema mnogo brige. Kašice na kojima piše da su za uzrast vaše bebe mogu se primeniti samo bez glutena.